X

وبلاگ

پرداخت هزینه حمل بار و بیمه در ترم CIP چگونه است؟

fseadmin 0 223 رتبه مطلب: بدون رتبه

ترم CIP یکی از 11 ترم اینکوترمز است. اینکوترمز مجموعه‌ای از توافقات تجاری است که در سطح جهانی از سال ۲۰۱۰ توسط اتاق بازرگانی بین المللی منتشر شده است.

پرداخت هزینه حمل کالا و بیمه در ترم CIP توسط فروشنده و در هنگام تحویل کالا در یک مکان از پیش توافق شده به خریدار صورت می‌گیرد. تمامی هزینه‌های خسارت یا ضرر در کالاهایی که از فروشنده به خریدار ارسال شده به محض تحویل کالا به مشتری، بر عهده شرکت حمل کننده یا خریدار می‌باشد.

هزینه ، بیمه و حمل و نقل! CIF چیست؟

fseadmin 0 287 رتبه مطلب: بدون رتبه

ترم CIF توسط فروشنده برای پرداخت هزینه‌ها، بیمه و حمل بار در مقابل احتمال ضرر یا خسارت سفارش خریدار استفاده می‌شود. هنگامی که کالا در حال ارسال به مقصد صادراتی از پیش تعیین شده در قرارداد است، تا زمانی که بارگیری کالا روی کشتی حمل کننده به اتمام نرسد،  هزینه‌‌‌های خسارت وارد شده به محصول بر عهده فروشنده می‌باشد. علاوه بر این، اگر کالا نیاز به بررسی اضافی در مستندات صادراتی  یا بازرسی بیشتر و یا تجدید نظر داشته باشد، فروشنده باید این هزینه‌ها را تأمین کند. پس از اتمام بارگیری، خریدار مسئول تمام هزینه‌هاست. ترم CIF  بسیار شبیه ترم CIP است، اما درنحوه حمل و نقل و پرداخت بیمه متفاوت است.

HS Code چیست و یک بازرگان چه نیازی به آن دارد؟

fseadmin 0 250 رتبه مطلب: 4.0

HS Code یک استاندارد جهانی برای توصیف نوع کالا می‌باشد و بیش از 98٪ کالاها در تجارت بین المللی با HS Code طبقه‌بندی می شوند. HS Code ابزاری ضروری و در عین حال چالش برانگیز برای تجارت بین المللی در دنیای بازرگانان است.

4 نکته بسته بندی و شیپینگ محصولات و برندهای صنایع غذایی

fseadmin 0 262 رتبه مطلب: بدون رتبه

داشتن استراتژی شیپینگ و پکینگ مناسب جهت پروسه حمل و نقل در صنایع غذایی امری مهم است که باید همواره به آن توجه شود.

این امر می‌تواند نیازمند یک همکاری مناسب با دیگر تیم های داخلی از جمله کمپانی های پارتنر جهت پروسه حمل باشد. برای کسانیکه در صنعت غذایی با آنها کار میکنید مساله حمل و نقل بین المللی مواد غذایی با بالاترین کیفیت و استاندارد شاید یکی از مهمترین موارد باشد.

RSS
12

انتخابگر پوسته

 

 

 

 

طراحی سایت آدرا وب